Ponad 25 lat doświadczenia w kontroli klimatu w pomieszczeniach. 

Jak pozbyć się wilgoci z domu ?

Jak pozbyć się wilgoci z domu w sprawdzony sposób?

Wilgoć w domu oraz wszechobecna pleśń i grzyb na ścianie to coraz częściej spotykane problemy. U ich podłoża leży przede wszystkim termoizolacyjny charakter współczesnego budownictwa, izolacje cieplne, i niewątpliwie zbyt szczelne okna i drzwi.

Te i inne, niezależne od człowieka czynniki, np. intensywne odpady czy właściwości fizyko- chemiczne materiałów budowlanych, sprzyjają kumulacji wilgoci w domu. A stąd już tylko jeden krok do nieestetycznych zmian na ścianach i sufitach. W rezultacie – katastrofalnych w skutkach konsekwencji zdrowotnych.

Masz pytania ? Skontaktuj się z nami

Jak pozbyć się wilgoci z domu – Zadbaj o wentylację

Najczęstszą przyczyną kumulacji wilgoci w mieszkaniu jest niesprawna wentylacja pomieszczeń. Brak drożności kratek wentylacyjnych i niewystarczająca ich ilość w pomieszczeniach mogą wymagać zaawansowanych modyfikacji budowlanych. Z pewnością jest to rozwiązanie niepraktyczne.

Co zatem można zrobić dla usprawnienia wentylacji? Podstawą jest rozszczelnianie okien i drzwi oraz wietrzenie pomieszczeń. Minimum to 3 sesje wietrzenia dziennie po 20 minut. Niekiedy jednak taka wentylacja grawitacyjna nie wystarcza. Trzeba zapewnić optymalną wymianę powietrza w lokalu mieszkalnym, która w ciągu godziny powinna być równa kubaturze mieszkania. Rozwiązaniem tego problemu jest oczywiście wentylacja mechaniczna lub zastosowanie osuszacza powietrza.

Osuszacz powietrza i wentylator umożliwiają przede wszystkim utrzymanie odpowiedniego mikroklimatu w lokalu, czyli wilgotności rzędu 45 – 55%. Jest to kluczowe dla zapobiegania obniżeniu punktu rosy. Inaczej mówiąc takiej temperatury powietrza, w której następuje skraplanie pary wodnej i jej kondensacja na powierzchniach stałych.

Wilgoć w domu to podstępny przeciwnik – ogranicza komfort użytkowania lokalu, upośledza jego estetykę i funkcjonalność. Niewątpliwie odpowiada także za poważne problemy ze zdrowiem. Skuteczna z nią walka sprowadza się do zapewnienia sprawnej wentylacji grawitacyjnej oraz mechanicznej wentylacji wywiewnej lub nawiewno – wywiewnej. To prawdopodobnie powinno zapewnić odpowiedni poziom cyrkulacji powietrza.

Jak pozbyć się wilgoci z domu ?

Z tym problemem boryka się coraz więcej osób. Pojawiający się grzyb na ścianie i nieprzyjemny zapach to w rezultacie skutki zbyt wysokiej wilgotności powietrza . Skąd się bierze za wysoka wilgotność powietrza w domu i jak sobie z nią radzić ?

W dzisiejszych czasach wilgoć w mieszkaniu to bez wątpienia prawdziwe utrapienie. Z jednej strony niezależne od człowieka czynniki, takie jak warunki pogodowe i właściwości fizyko – chemiczne materiałów budowlanych, a z drugiej – termoizolacyjny charakter współczesnego budownictwa, w tym szczelnie drzwi i okna, sprzyjają kumulacji wilgoci. Czym to grozi?

W danych warunkach temperaturowych wewnątrz pomieszczeń może znajdować się określona ilość pary wodnej. Gdy w powietrzu jest jej za dużo, zostaje przekroczony tzw. punkt rosy, w rezultacie czyli dochodzi do skraplania pary wodnej na ścianach czy szybach. W związku w tym na nic zda się wtedy wycieranie powierzchni.

Należy niezwłocznie przywrócić optymalne warunki hydrotermiczne w pomieszczeniach. Dlaczego to takie ważne? Gdyż przekroczenie punktu rosy to bezpośrednie ryzyko rozwoju pleśni.

Wybierz najbliższy magazyn by się z nami skontaktować

Gdańsk 509 971 900

KRAKÓW   509 971 902

szczecin  662 029 192

Wrocław   662 029 193

Lub wypełnij krótką ankietę aby otrzymać darmową wycenę osuszania