Ponad 25 lat doświadczenia w kontroli klimatu w pomieszczeniach. 

Jak usunąć wilgoć ze ściany

Jak usunąć wilgoć ze ściany ?

To pytanie z pewnością zadaje coraz więcej osób które odczuwają dyskomfort.

Zbyt wysoki poziom wilgotności w pomieszczeniu stanowi poważny problem dotyczący zarówno zdrowia domowników, jak również samego budynku. Zawilgocone ściany wyglądają nieestetycznie, mogą powodować degradację materiałów wykończeniowych, i przede wszystkim sprzyjają rozwojowi grzybów i pleśni. Pojawia się pytanie, jak usunąć wilgoć ze ściany, aby nie doszło do powstania jeszcze większych szkód. Możliwości jest wiele, a jedną z najbardziej skutecznych zastosowanie osuszacza powietrza.

Wilgoć na ścianie jak się pozbyć

Wilgoć na ścianie jak się pozbyć – Na pomoc przychodzą osuszacze powietrza

Zadaniem osuszaczy jest skraplanie znajdującej się w powietrzu wilgotności, co przekłada się na zredukowanie jej poziomu w pomieszczeniu. Wilgoć na ścianie jak się pozbyć szybko i skutecznie? Osuszyć ją z pomocą osuszacza powietrza. W zależności od wybranego modelu, a dokładniej wydajności urządzania, jest ono w stanie w ciągu doby odprowadzić większą lub mniejszą ilość wody, do nawet kilku litrów. Osuszanie ścian wymaga nakładów finansowych. Jak usunąć wilgoć ze ściany bez nadwyrężenia budżetu? Warto zdecydować się na wynajęcie urządzenia. Ceny za dobę są mocno zróżnicowane, w zależności od wybranego modelu – przede wszystkim od rodzaju i wydajności osuszacza. Czy zasadne jest usuwanie wilgoci ze ścian jeśli nie ma jeszcze śladów pleśni i grzybów? W tym przypadku wystarczy zredukować poziom wilgotności w pomieszczeniu przy pomocy osuszacza. Z kolei przy widocznych oznakach zawilgocenia należy najpierw zastosować specjalistyczne środki grzybobójcze i pozbyć się ognisk.

Dobierz odpowiednie urządzenie

Zanim zaczniemy zastanawiać się jak usunąć wilgoć ze ściany, trzeba określić swój budżet, aby niepotrzebnie nie przepłacać. Nie ma sensu decydować się na przemysłowy czy budowlany osuszacz, jeśli wystarczy model domowy. Dostępne są osuszacze kondensacyjne i absorpcyjne. Przy ich wyborze należy mieć na uwagę parametry dotyczące wydajności, przepływu powietrza, zakresu pracy, poboru mocy, wielkości zbiornika na wodę, poziomu hałasu oraz dodatkowe funkcje i akcesoria.

Domowe sposoby na wilgoć

Domowe sposoby na wilgoć można stosować jedynie wtedy, gdy pojawia się ona w wyniku nieużywania danego pomieszczenia przez dłuższy czas. Oczywiście powodem tego jest brak odpowiedniej wentylacji. Przez to zalegająca wilgoć w powietrza zaczyna wnikać w ściany i inne materiały.

Co innego gdy mamy do czynienia z ciągle napływającą wilgocią, której podłoże jest nieznane. Dodatkowym negatywym czynnikiem wpływającym na podwyższoną wilgotność w pomieszczeniach ma pogoda i sporo deszczu.

Zastanawiając się nad tym, jak usunąć wilgoć ze ściany, warto skierować swoją uwagę w stronę osuszaczy powierza. Jeśli podwyższony poziom we wnętrzach pojawia się sporadycznie, nie ma potrzeby stosowania tego typu urządzeń, gdyż wystarczy ich intensywne wietrzenie i ogrzewanie. Wiele osób niestety bagatelizuje problem skraplających się oparów w wyniku gotowania czy brania gorącej kąpieli, przez co muszą potem martwić się o to, jak usunąć wilgoć ze ścian czy podłogi. Najważniejsza jest profilaktyka, gdyż widoczne już ogniska pleśni i grzybów wymagają sięgnięcia po bardziej inwazyjne środki.

Środek na wilgoć na ścianach – jaki usunąć wilgoć na ścianach

Pojawianiu się grzybów i pleśni sprzyja wilgoć, brak światła słonecznego , wysoka temperatura i przede wszystkim zbyt wysoka wilgotność. Jeśli zauważą Państwo u siebie grzyby i pleśń, trzeba niezwłocznie zastosować środek na wilgoć na ścianach. Najlepiej gdy zrobi to profesjonalna firma. Przeprowadzi ona także dokładną analizę przyczyny zawilgocenia i doradzi jak sobie z nią radzić. Niewielkie ogniska można usunąć samemu – np. przy pomocy środków bazujących na chlorze w wysokim stężeniu, to natomiast nie załatwi problemu nadmiernej wilgoci i grzyb powróci.

Jak usunąć grzyba ze ściany domowymi sposobami ?

Z pleśnią można skutecznie walczyć za pomocą domowych i naturalnych metod. Pleśń należy fizycznie usunąć najlepiej za pomocą mokrej gąbki lub szmatki nasączonej wodą z dodatkiem płynem do naczyń lub octem.  Ocet spirytusowy należy rozcieńczyć w proporcji 4:1 octu z wodą. Można również dodać kilka kropel naturalnych olejków goździkowego czy z drzewa herbacianego. Nie należy skrobać ani szorować suchą szmatką by zarodniki grzyba nie dostały się do powietrza.

Jak usunąć grzyba ze ściany – domestos

Jak usunąć wilgoć ze ściany lub jak usunąć grzyba ze ściany? Domestos to środek na bazie chloru. Jak wiemy chlor skutecznie niszczy grzyba na ścianie. Należy delikatnie przetrzeć czarne naloty gąbką z domestos. Minimalne rozcieńczenie to pół na pół z wodą. Zabieg ten należy wykonać w rękawiczkach

W pierwszej kolejności musimy jednak jak najszybciej dokładnie określić przyczyny nadmiernej wilgoci. Oczywiście grzyb na ścianie pojawia się najczęściej po zalaniu mieszkania lub w pomieszczeniach, gdzie jest zła wentylacja.

Kolejnym krokiem w naszej walce z pleśnią jest likwidacja wszystkich przyczyn nadmiernej wilgoci oraz osuszanie pomieszczenia porażonego grzybem.

Jeżeli pozbędziemy się już pleśni, to musimy również pamiętać o tym, aby odpowiednio zabezpieczyć nasze ściany przed ponownym pojawieniem się grzyba i pleśni. Ten cel najlepiej osiągnąć poprzez wymuszenie odpowiedniej cyrkulacji powietrza.

Wilgoć na ścianie przy podłodze

Wilgoć na ścianie przy podłodze występuje najczęściej w wyniku podsiąkania wody do ścian z posadzki. Przyczyn wody w podłodze może być wiele. Najczęstszą z nich jest zalanie strefy izolacji w wyniku awarii. Zalegająca tam woda nie ma ujścia więc przechodzi na graniczące z nią ściany.

Jak usunąć wilgoć ze ściany przy podłodze ?

Za pomocą specjalistycznych pomp wentylujących strefę izolacji posadzki. Ten sprzęt jest dostępny w naszej wypożyczalni natomiast zalecamy by został zainstalowany przez wykwalifikowany personel.

Jak usunąć wilgoć ze ściany – Osuszanie pod posadzką – czyli osuszanie strefy izolacji

W razie zalania budynku lub lokalu często dochodzi do sytuacji, gdy woda przedostanie się do strefy izolacji posadzki. Materiały podłogowe nie pozwalają na jej odparowanie w naturalny sposób. Może to powodować dalsze szkody. Na skutek podciągania kapilarnego wilgoć przedostaje się do coraz wyższych partii. Ponadto pod posadzką mogą namnażać się grzyby i inne szkodliwe mikroorganizmy.

W takiej sytuacji oferujemy usługę osuszania strefy izolacji posadzki. Wykorzystujemy podczas tego najbardziej nowoczesne urządzenia, a proces przebiega w kilku etapach. Przede wszystkim diagnozujemy poziom zwilgocenia i dobieramy najlepszą metodę osuszania. Następnie stosujemy pompę ciśnieniową, aby usunąć wodę. Dopiero następnie przychodzi czas na wtłoczenie suchego powietrza pod posadzkę w celu pozbycia się wilgoci. Inna kolejność tych zabiegów może zwiększać obszar zalania, natomiast jest ona często praktykowana przez firmy. Cały proces wspieramy osuszaczami kondensacyjnymi, przez co przebiega on sprawnie i szybko. Nie dopuszczamy do uszkodzenia materiałów wykończeniowych na podłodze, działamy bezinwazyjnie i w sposób nieuciążliwy dla Klienta – stosując m.in. filtry powietrza i tłumiki pracy urządzeń.

Niejednokrotnie osuszanie strefy izolacji posadzki jest traktowane jako najważniejsza część usuwania szkody po zalaniu. Pozwala ono bowiem ograniczyć zakres i obszar zwilgocenia na przestrzeni całego lokalu. Dlatego skorzystanie z naszych usług przynosi liczne benefity – w tym m.in. redukcję kosztów usunięcia awarii i jej możliwych konsekwencji, skrócenie do minimum czasu osuszania czy też gwarancję uniknięcia dalszych destrukcyjnych procesów związanych z zalaniem, jak rozwój grzyba czy obecność przykrego zapachu w pomieszczeniach.

WYPOŻYCZ URZĄDZENIE DO OSUSZANIA STREFY IZOLACJI

Zabezpieczenie ścian przed wilgocią od wewnątrz

Istnieje wiele sposobów na zabezpieczenie ścian przed wilgocią od wewnątrz. Jednym z nich jest wyłożenie na ścianach płyt perlitowe.

Płyty perlitowe to naturalny materiał do izolacji wewnętrznej, zapewniający przyjemny klimat w pomieszczeniach, który reguluje wilgotność i chroni przed powstawaniem pleśni.

Kolejną metodą na zabezpieczenie ścian przed wilgocią jest próba odtworzenia izolacji za pomocą środka iniekcyjnego. Poprzez nawierty w ścianie wpuszcza się środek który po zastygnięciu robi warstwę izolacyjną. Metoda ta ma zastosowania głównie tam gdzie jest niemożliwe standardowe odtwarzanie izolacji fundamentów budynku.

Wybierz najbliższy magazyn by się z nami skontaktować

Gdańsk 509 971 900

KRAKÓW   509 971 902

szczecin  662 029 192

Wrocław   662 029 193

Lub wypełnij krótką ankietę aby otrzymać darmową wycenę osuszania