Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Show sidebar
Show 1
domowy osuszacz powietrza Meaco DD8L Junior
Zamknij

Domowy osuszacz powietrza DD8L JUNIOR wynajem

18,50 387,50 
Nadaje się do nieogrzewanych pomieszczeń. Usuwa problemy wilgoci w pomieszczeniu. 8 litrów ekstrakcji dziennej. Nowy łatwiejszy graficznie panel sterowania Koszty eksploatacji zredukowane do 80% Inteligentny system sterowania Meaco Mały, lekki i wygodny w użyciu Bardzo cicha praca Tryb suszenia prania
domowy osuszacz powietrza Meaco DD8L Junior
Zamknij

Domowy osuszacz powietrza DD8L wynajem

18,50 387,50 
Technologia adsorpcyjna zmniejsza lub eliminuje zarodniki pleśni i osusza powietrze. Wydajność 8 litrów dziennie co jest równoważne 16 lub 20 litrom osuszacza kondensacyjnego. Zmniejszenie do 80% kosztów eksploatacji poprzez inteligentny system sterowania Meaco. Mały, lekki i cichy.
Zamknij

Zestaw podposadzkowy Corroventa T2 ES wynajem

147,60 3 099,60 
  • Wydajność 180 m3/h
  • Ciśnienie : 260 mbar
  • Moc maksymalna: 1,1 kW
  • Pracuje w systemie SuperVision
Zamknij

Zestaw podposadzkowy Corroventa T4 ES wynajem

184,50 3 874,50 
  • Wydajność do 300 m3/h
  • Ciśnienie : 260 mbar
  • Moc maksymalna: 1,8 kW
  • Pracuje w systemie SuperVision

Osuszacze powietrza – wynajem

Zbyt wysoki poziom wilgotności powietrza w pomieszczeniach jest niekorzystny pod wieloma względami. Zawilgocenie ścian nie stanowi jedynie defektu estetycznego, ale przyczynia się także do niszczenia materiałów wykończeniowych. Zagraża to oczywiście również zdrowiu i nawet życiu domowników ze względu na rozwój chorobotwórczych grzybów i pleśni. By skutecznie zredukować nadmiar wilgoci należy zastosować specjalistyczne urządzenia, jakimi są osuszacze powietrza. Bogata i zróżnicowana oferta sprawia, że każdy inwestor dobierze dla siebie odpowiedni model, zgodnie z indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami.

Osuszacz powietrza – jak działa

Osuszacze powietrza mogą być kondensacyjne lub adsorpcyjne. Te pierwsze działają na zasadzie skraplania wody. Wyposażone są w sprężarkę, wymienniki ciepła chłodzące i grzejące oraz wentylator. Tego typu pochłaniacze wilgoci wyróżniają się wysoką wydajnością, idealnie nadają się do pomieszczeń o bardzo dużym poziomie wilgotności w powietrzu. W przypadku tych urządzeń nie dochodzi do znacznego podgrzewania powietrza. Ich eksploatacja wymaga jedynie regularnego czyszczenia filtra powietrza.
Z kolei osuszacze adsorpcyjne wykorzystują zjawisko adsorpcji, czyli wytracają wilgoć z powietrza. Składają się z rotora pokrytego absorbentem, na którym osadza się wilgoć. W zależności od wybranego modelu urządzenie może skraplać wilgoć do zbiornika lub odprowadzać przechwyconą wilgoć za pomocą drugiego obiegu powietrza poza pomieszczenie, w którym pracuje. Osuszacze adsorpcyjne pobierają więcej prądu niż modele kondensacyjne, ale są lżejsze. Niestety nie nadają się do pracy w miejscach o dużym zapyleniu, co mogłoby skutkować uszkodzeniem rotora.

Osuszacz powietrza – jaki wybrać

Osuszacze można podzielić ze względu na ich zastosowanie. Domowy osuszacz powietrza posiada wydajność do 30 litrów na dobę. Osuszacze powietrza profesjonalne mają wydajność sięgającą do nawet 100 litrów dziennie. Wykorzystywane są do odprowadzania wilgoci w różnego typu halach, magazynach, warsztatach, pralniach. Osuszacze budowlane wyposażone są w specjalną obudowę, dzięki temu przystosowane są do pracy w trudniejszych warunkach. Mówimy przede wszystkim o konstrukcji odpornej na uderzenia, dużych kołach i uchwycie ułatwiającym transport. Tego typu osuszacze mogą pracować w dużym zapyleniu, a ich wydajność wynosi od 30 do 80 litrów na dobę. Osuszacze przemysłowe, które mają konkretne zastosowanie w przemyśle do usuwania nadmiaru wilgoci z powietrza. W sprzedaży dostępne są także osuszacze basenowe i odwilżacze powietrza sprężonego.

Jak dobrać osuszacz powietrza