Wyświetlanie jednego wyniku

Show sidebar
Show 1
Zamknij

Osuszacz powietrza domowy 12L AH wynajem

24,60 516,60 
  • Wydajność do 12 litrów na dobę.
  • Nowoczesny, atrakcyjny wygląd.
  • Dwustronny wlot powietrza.
  • Bardzo duży okrągły cyfrowy wyświetlacz.
  • Sygnalizacja świetlna o wilgotności powietrza.
  • Pobór mocy 183 waty.
  • Aktualny odczyt wilgotności w pomieszczeniu.
  • Wyłącznik czasowy

Domowy osuszacz powietrza na wynajem – co trzeba wiedzieć

Domowy osuszacz powietrza to niezawodne urządzenia, dzięki którym można zapewnić sobie idealny poziom wilgotności powietrza w wybranych pomieszczeniach. Domowe modele wyróżniają się kompaktowymi rozmiarami, wysoką wydajnością i estetycznym designem.

Osuszacze domowe kondensacyjne

Kondensacyjny domowy osuszacz powietrza to nic innego jak popularne pochłaniacze wilgoci, których mechanizm działania opiera się na kompresorze. Urządzenia tego typu w pierwszej kolejności zasysają powietrze, które skraplane jest w parowniku, a następnie woda odprowadzana jest do odpowiedniego zbiornika. Zgromadzona woda jest ponownie ogrzewana i wydmuchiwana na zewnątrz. Urządzenia tego typu są bardzo skuteczne, ale pamiętać należy o tym, że ich wydajność nie zawsze jest stała. Kondensacyjne osuszacze domowe doskonale sprawdzą się przede wszystkim przy wysokiej temperaturze (30 stopni) i dość wysokiej wilgotności (80%).

Osuszacze domowe adsorpcyjne

Jeżeli chodzi o osuszacze powietrza adsorpcyjne, to ich mechanizm działania opiera się przede wszystkim na zjawisku gromadzenia wilgoci. Urządzenia tego typu mogą pochwalić się stałą wydajnością osuszania powietrza, bez względu na temperaturę i wilgotność powietrza w danym pomieszczeniu. Warto wspomnieć także o tym, że osuszacze domowe adsorpcyjne wydmuchują powietrze cieplejsze o 10 stopni, dzięki czemu dodatkowo ocieplają wybrane pomieszczenia.

Najważniejsze parametry

Osuszacze dla domu różnią się między sobą nie tylko mechanizmem działania, ale również wieloma innymi parametrami, na które warto zwrócić uwagę przed wypożyczeniem sprzętu. Jednym z najważniejszych parametrów jest przepływ powietrza. Osuszacze umożliwiają przepływ powietrza od 100 do 850 m³/h. Kolejnym bardzo ważnym parametrem jest wydajność, która podawana jest w litrach na godzinę, dzięki czemu można szybko porównać poszczególne urządzenia. Warto zwrócić uwagę także na pobór mocy, wielkość zbiornika na wodę oraz na poziom generowanego hałasu. Z praktycznego punktu widzenia warto postawić na osuszacze domowe, które nie przekraczają 65 dB.