Lokalizacja wycieków wody 2018-01-04T09:48:07+00:00

Lokalizacja wycieków wody

Lokalizacja wycieków wody

Lokalizacja wycieków wody przy awarii instalacji wodnej, instalacji kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania czy izolacji zewnętrznej budynku wymaga szybkiego działania.

Im krótszy czas wykrycia przecieku, tym mniejsza wyrządzona przez niego szkoda. Dlatego tak ważna jest jak najszybsza lokalizacja wycieków wody. Nie mniej znacząca jest też jednak bezinwazyjność zastosowanej metody. Po co rozkuwać cały parkiet czy usuwać kafle, jeśli miejsce awarii można precyzyjnie wskazać za pomocą nowoczesnych urządzeń?

Podczas świadczenia usługi lokalizacja wycieków wody posługujemy się nowoczesnymi i bezinwazyjnymi metodami. Używamy w tym celu wodorowych lub ultradźwiękowych detektorów. Pierwszy z nich jest najnowszym osiągnięciem technologicznym wśród detektorów nieszczelności, które gwarantuje bardzo precyzyjne określenie miejsca awarii. Przy tym zastosowanie wodoru połączonego z azotem odznacza się pełnym bezpieczeństwem, gdyż mieszanina tych gazów jest niepalna, nietrująca i nie powoduje korozji. Z kolei detektor ultradźwiękowy pozwala punktowo lokalizować wysokiej częstotliwości sygnały przecieków – nawet na odległość kilku metrów. Dzieje się tak dlatego, że nawet najmniejsza nieszczelność lub przetarcie prowadzi do zwiększonego tarcia i wytwarza niesłyszalne dla człowieka odgłosy o częstotliwości ultradźwiękowej. Są one przetwarzane przez urządzenie na elektryczne sygnały słyszalne, dzięki czemu możliwa jest szybka i dokładna identyfikacja miejsca przecieku.

Różnorodne metody lokalizacji wycieków wody

W swojej pracy sięgamy również po metodę akustycznej lokalizacji wycieków wody. W miejscach wycieków w rurociągach ciśnieniowych wyciekająca z dużą prędkością woda generuje szum spowodowany tarciem. Mikrofon do dźwięków materiałowych i gruntowych sprawia, że stają się one słyszalne i wskazują miejsce awarii. Wybór jednej z wymienionych technik jest uzależniony od specyfiki przecieku. Przed przystąpieniem do działania analizujemy sytuację i stosujemy metodę najbardziej optymalną w danych okolicznościach.

Nasze metody lokalizacji wycieków wody pozwalają uniknąć wysokich kosztów, oraz dalszych problemów związanych z długotrwałym osuszaniem budynków.