Osuszanie podposadzkowe

Osuszanie podposadzkowe czyli osuszanie strefy izolacji posadzki.

Osuszanie podposadzkowe jest jednym z najtrudniejszych problemów pojawiających się w budynkach po zalaniach gdzie woda dostaje się pod posadzkę do strefy izolacji. Wilgoć znajdująca się w ograniczonej z dołu oraz z góry folią przestrzeni nie ma możliwości swobodnie odparować. Pozostawienie wody w strefie pod posadzką skutkuje pojawiającą się korozją i zagrzybieniem na ścianach otaczających zalaną strefę. Dodatkowym problemem jest unoszący się w pomieszczeniach nieprzyjemny zapach, którego mieszkańcy w żaden sposób nie mogę usunąć.

Schemat strefy izolacji posadzki:

Osuszanie podposadzkowe

Współpracując z największymi producentami sprzętu osuszającego na świecie wdrożyliśmy w Polsce skuteczną i bezpieczną technologię osuszania podposadzkowego. Stosujemy do tego celu specjalistyczne zestawy osuszające złożone z pomp oraz separatorów . Wykonując w podłodze lub stropie kilka otworów o średnicy ok. 20 mm jesteśmy w stanie skutecznie pozbyć się z niej wody oraz wilgoci .

baner osuszanie podposzadzkowe
W zależności od rodzaju zalania oraz możliwości technicznych nasi specjaliści dopieraj najlepszą technikę osuszania podposadzkowego w Państwa budynku tak, aby proces doprowadził do osuszenia wszystkich powierzchni  w możliwie jak najkrótszym czasie.


Stosując odpowiednią metodę osuszania :

– minimalizujemy zniszczenia i koszty remontu

– poprawiamy komfort osób przebywających w pomieszczeniach

– skracamy czas potrzeby na doprowadzenie budynku do stanu suchego

– pozbywamy się możliwości rozwoju zagrzybienia

Podstawowe metody osuszania strefy izolacji posadzki to:

  • Metoda podciśnieniowa

Pompa poprzez specjalne przewody podłączone do strefy izolacji wytwarza podciśnienie i powoduje efekt ssący. Woda zalegająca na stropie jest wysysana i gromadzona w specjalnym separatorze, który następnie automatycznie usuwa ją do kanalizacji.

  • Metoda nadciśnieniowa

Pompa wtłacza suche powietrze do warstwy izolacyjnej.  Powietrze przepływające przez strefę odbiera wilgoć z osuszanej warstwy i jest z niej wyprowadzane przez dylatacje lub inne otwory. Następnie jest osuszane przez osuszacz powietrza uruchomiony w pomieszczeniu. Obieg ten pozwala na bardzo szybkie obniżenie wartości wilgotności.

W swojej ofercie posiadamy również specjalistyczne osuszanie przestrzeni pod posadzką wypełnionych pospółką lub piaskiem. W przypadku zainteresowania otrzymaniem szczegółowej oferty prosimy o kontakt z naszymi technikami.