Ozonowanie jako skuteczna metoda w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronowirusa

ozonowanie w walce z koronawirusem

Ozon może być użyty do zniszczenia nowego koronawirusa i dezynfekcji.

Koronawirus nadal ewoluuje i staje się coraz bardziej zjadliwy, i istnieje wiele pytań bez odpowiedzi, ponieważ nie przeprowadzono jeszcze odpowiednich badań klinicznych ani naukowych w odniesieniu do jego właściwości itp., Ponieważ koronawirus 2019-nCoV zadebiutował dopiero jako dziewiczy w grudniu 2019 roku są pytania na temat jak długo wirus taki jak koronawirus, może przetrwać na powierzchni.

Wirus grypy może przetrwać od 5 godzin do 7 dni na powierzchni zewnętrznej w zależności od temperatury i wilgotności otoczenia, podczas gdy norowirusy, które zwykle atakują przewód pokarmowy, mogą przetrwać do czterech tygodni na powierzchni nawet w gorących i suchych warunkach i mogą wytrzymać większość środków dezynfekujących.

Zazwyczaj większość wirusów oddechowych, takich jak koronawirus, preferuje niższą temperaturę.

Do tej pory nie przeprowadzono badań dotyczących nowego koronawirusa ani nawet wirusa SARS, jego „bliskiego kuzyna” w odniesieniu do tego, jak długo może przetrwać na powierzchni.

Błędem jest zakładanie, że koronawirus może pozostać aktywny tylko przez kilka godzin na powierzchni,  gdy nie ma na to naukowego dowodu.

Dlaczego ozonowanie pomieszczeń jest najskuteczniejszą formą dezynfekcji ?

   Ponieważ ozon jako gaz, przy odpowiedniej wentylacji dostanie się do najmniejszych zakamarków pomieszczenia, pozostawiając 100 % pokrycia powierzchni.

   Nie pozostawia trujących pozostałości na płaszczyznach co sprawia, że jest nietoksyczny i nie zanieczyszcza środowiska – wręcz przeciwnie ponieważ ozon  naturalnie rozkłada się na czysty tlen.

   Ozonowanie jest bardzo wygodne. Nie potrzeba dodatkowych środków czystości . Ozon jest wytwarzany przez proste mobilne urządzenie zwane generatorem ozonu .

Jest bardzo wiele badań naukowych potwierdzających skuteczność wysokiego stężenia ozonu w zabijaniu wirusów, bakterii oraz grzybów. Dlaczego nie użyć ozonu w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa ?

Zalecamy ozonowanie pomieszczeń takich jak :

     szkoły, przedszkola i uniwersytety

    budynki użyteczności publicznej : przychodnie, szpitale, banki i poczty

    Autobusów i przedziałów w pociągu

    Biur, sklepów, pokoi hotelowych

Generatory ozonu powinny być używane wyłącznie przez przeszkolony personel, ponieważ ozon jest niebezpieczny dla ludzi. Może niszczyć komórki wyściełające usta, drogi nosowe i płuca. Ma zdolność wywoływania mutacji komórkowych i raka. A dla osób z inną chorobą podstawową krótkie narażenie na wdychanie ozonu może być bardzo niebezpieczne.

Tylko wysokie stężenie ozonu w powietrzu skutecznie działa na koronawirusa.

OZONU NIE NALEŻY STOSOWAĆ W LECZENIU JAKICHKOLWIEK CHORÓB  ANI WDYCHAĆ W DOWOLNY SPOSÓB. OZON JEST NIEBEZPIECZNY I MOŻE BYĆ UŻYTY WYŁĄCZNIE DO DEZYNFEKCJI OBSZARÓW.