Osuszacze powietrza 2018-01-04T12:38:37+00:00

Osuszacze powietrza – rodzaje

Osuszacze adsorpcyjne

Osuszacze adsorpcyjne przeznaczone są do niskich temperatur w pomieszczeniu. Temperatura powietrza nie ma wpływu na ich wydajność .

OSUSZACZE ADSORPCYJNE

Osuszacze kondensacyjne

Osuszacze kondensacyjne o wysokiej wydajności skraplania przeznaczone do ogrzewanych pomieszczeń. Nie nadają się do pracy w niskiej temperaturze.

OSUSZACZE KONDENSACYJNE

Zestawy do osuszanie stref izolacji

Zestawy do osuszania strefy izolacji po zalaniu. Każdy zestaw osuszający składa się ze sprężarki i separatora wody. Jest to jedyne rozwiązanie na zalegającą pod posadzką wodę.

ZESTAWY POD POSADZKĘ

Osuszacze budowlane

Osuszacze budowlane przeznaczone są do pracy w ciężkich warunkach . Osuszacze budowlane charakteryzują się wysoką wydajnością i znacznie przyśpieszają prace budowlane .

OSUSZACZE BUDOWLANE

Osuszacze profesjonalne

Osuszacze profesjonalne przeznaczone są do pracy ciągłej, bez konieczności opróżniania zbiornika z wodą .

OSUSZACZE PROFESJONALNE

Pochłaniacze wilgoci domowe

Pochłaniacze wilgoci domowe  przeznaczone są do codziennego użytku domowego. Charakteryzują się wydajnością od 8 –  28 l/dobę . Obniżają wilgotność powietrza zapobiegając wilgoci w domu oraz tworzeniu się grzyba na ścianie.

POCHŁANIACZE WILGOCI DOMOWE

Osuszacze powietrza to urządzenia służące do obniżania wilgotności powietrza. Dwie najbardziej powszechne technologie w których są produkowane osuszacze powietrza :

  • kondensacyjny – działa na zasadzie przepływu powietrza przez zimną powierzchnię na której wykrapla się woda . Do osiągania wysokiej wydajności niezbędne jest utrzymanie wysokiej temperatury pomieszczenia, ponieważ im wyższa temperatura powietrza tym więcej wody z niego można wykroplić . Te osuszacze powietrza nie nadają się do pracy w temperaturze poniżej 15 °C .
  • adsorpcyjny – jego działanie opiera się na przepływie powietrza przez adsorbent ( substancję na której wykrapla się woda ). Temperatura otoczenia nie wpływa na jego wydajność natomiast w porównaniu do kondensacyjnych osuszaczy powietrza jest on mniej wydajny.

Osuszacze powietrza z dostawą w 24 h.